Rodeó Lovasakadémia
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Staff

Darren
Csevegő
Legutóbbi témák
» Cora Walker
Max & Lisha; please help my horse EmptyKedd Júl. 12, 2022 2:31 pm by Cora Walker

» You mean everything to me - Bran & Keith
Max & Lisha; please help my horse EmptyHétf. Ápr. 11, 2022 10:57 pm by Keith Crosseria

» You are the one...Brandon && Keith
Max & Lisha; please help my horse EmptyHétf. Május 23, 2016 3:13 pm by Keith Crosseria

» Rusty & Lexi (Odanézz!)
Max & Lisha; please help my horse EmptySzomb. Május 21, 2016 6:24 pm by Alexia Bella Tabak

» Tudod szeretni az ellenséged fájdalom nélkül?
Max & Lisha; please help my horse EmptySzer. Május 11, 2016 11:54 am by Alexia Bella Tabak

» Szent Johanna Gimi
Max & Lisha; please help my horse EmptyVas. Ápr. 03, 2016 7:43 pm by Vendég

» Colors of Seattle
Max & Lisha; please help my horse EmptyVas. Márc. 20, 2016 9:20 pm by Vendég

» Jaymee Park
Max & Lisha; please help my horse EmptySzer. Márc. 09, 2016 7:11 pm by Jaymee Park

» Good Morning - Matt & Darren
Max & Lisha; please help my horse EmptyHétf. Márc. 07, 2016 10:16 am by Matthias Drayton

Top posting users this month
Ki van itt?
Jelenleg 6 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 6 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (34 fő) Kedd Aug. 16, 2022 12:17 am-kor volt itt.
Statistics
Összesen 46 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Cora Walker

Jelenleg összesen 464 hozzászólás olvasható. in 139 subjects

Megosztás
 

 Max & Lisha; please help my horse

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Vendég
Anonymous
Max & Lisha; please help my horse Empty
TémanyitásTárgy: Max & Lisha; please help my horse   Max & Lisha; please help my horse EmptyCsüt. Okt. 29, 2015 9:39 pm


To; Dr. Grant


Napok óta valami rossz megérzésem van, hogy valami történt, vagy történni fog. Már hajnalban kivetett az ágy. Nem tudok rendesen aludni és rettegés fog el, ha arra gondolok, hogy pár napja felkerestek, hogy a volt férjem keres. Bár nem tudom miért, úgy is tudja, hogy hol talál. Már annyiszor hozzám vágta, hogy nem tudok szabadulni a Ranchtól, hogy vakon ide találna.
Ahogy a tükörbe néztem elmosolyodtam, mert ha nem is érzem magam jól, de legalább kezd visszatérni belém az élet. Jobb színben vagyok, mint valaha voltam. Megmosakodva és felöltözve, már kint sétáltam a lovak között. Mr. McAvoy biztos büszke lenne rám. Már a lovaim között sürgölődök, mindegyiket szépen megetettem és lecsutakoltam,és kivezettem őket a karámokba, mikor ellenőrizni kezdtem a patkókat, mikor szikra azonnal eltántorodott.
- Nagylány, mi a baj? – néztem rá, mire csak hátrált, és idegesen fészkelődött. Két hete történt a baleset Villámmal is. Ez már túlmegy minden határon. Miért az én lovaimnak lesz baja?
Mérgesen rohanok ki a karámból és nem is figyelek oda hova megyek, csak a telefon lebegett a szemem előtt. Kell keresnem valakit, aki utána néz a volt férjemnek.
Amikor egy erős mellkasba ütköztem, csak halkan szitkozódtam. Ennyire nem figyelek? Ezen a héten már második embernek mentem neki.
- Bocs, nem láttalak. – léptem hátra kettőt és megigazítottam a pulóveremet, mert eléggé lehűlt a levegő. Először azt hittem a testvérembe botlottam ilyen korán.
- Oh! Dr. Grant, kellene. Szikra nem engedi, hogy megnézzem a lábát. Villám két hete járt így. – csalódottan néztem rá. Talán a sors, hogy ütköztem és pont az állatorvosba. Nem mintha annyira oda lennék az ilyen hülyeségekért, de most azt hiszem először is az orvosra lenne szűkségem, mármint Szikrának. Aztán utána az emberemre.
-Ő egy négy éves Furioso kanca, ő a versenylovam. – magyarázom, miközben elkezdem apránként terelni a lovak felé. Nem akarok vitát nyitni, hogy korán van, vagy más fontos dolga van. Az első a lovam, nem fogok bármit elhalasztani, mikor a lovam megmakacsolta magát.
- Három hónap múlva verseny lesz, szeretném, ha addigra helyre jönne! Kérem. - teszem hozzá még, a hangomból kiveheti, hogy nem tűrök ellenkezést. Nekem már csak a lovaim maradtak és a testvérem.
- Szikra.. – néztem az egyetlen lóra, aki csak állt a karámoldalánál és szomorúan nézet, a szívem szakadt meg, ahogy rám nézett, de lassan elindultam felé és a kezemet nyújtva, de ő ellöki a kezemet.
-Szikra.. – kezdem ismét és ő megint. Mi a baja?
- Dr. Grant, segítsen. Kérem. – lépek hátra egyet a lótól, hogy oda férjen hozzá.
|words:  bocsi, béna lett :/  | szavak száma; 403 ?
Vissza az elejére Go down
Maxwell Grant
Maxwell Grant
Csatlakozott :
2015. Oct. 25.
Életkor :
40
Hozzászólások száma :
51
Tartózkodási hely :
A bőrömben jobbára.
Humor :
akad
Max & Lisha; please help my horse Empty
TémanyitásTárgy: Re: Max & Lisha; please help my horse   Max & Lisha; please help my horse EmptyPént. Okt. 30, 2015 12:05 am

Alisha & Maxwell

Life is about timing.



Kora hajnal, a nap első sugarai, épp csak megsimították az égbolt üde peremét. Harmatcseppek táncolnak a növények levelein, friss illattal dúsítva a levegőt. Nincs is kellemesebb a vidéki hajnaloknál. Imádom ezt az érzést, mintha a világ minden reggel újjászületne egy kicsit. A városban nincs meg ez az egyszerű, mégis oly összetett áldás. A beton, az beton reggel és este is. De az élettől duzzadó növények, bokrok, fák, virágok, s megannyi állat ébredező elegye, ez valami olyan dolog, amit minden embernek át kéne élnie, legalább egyszer az életében. Csak meg kéne állniuk, becsukott szemmel egy ilyen hely kellős közepén, hogy aztán minden egyes lélegzetvételükkel érezzék, ez az igazi élet! A valós csoda, mely áthatja az egész világot. Ma reggel, túl szentimentális vagyok. Bizonyára, a kevés alvás teszi. Haza kellett volna mennem, de ha valaki szesszel kínál, hajlamos vagyok elgyengülni. Még akkor is, ha az illető, túl fiatal. Szerencsémre, nem ez az első alkalom, hogy a Ranchon ébredek, így már fel sem tűnik senkinek sem. Még jó, hogy nem kérdez ki a nagy igazgatói bizottság. Hatalmas ásítás kíséretében nyújtóztatom ki elgémberedett tagjaimat. Itt az ideje haza mennem! Nem ártana némi tiszta ruha. Lassú, de annál céltudatosabb léptekkel indulok meg mégis a karám irányába. Vetek egy pillantást az állatokra, aztán már itt sem vagyok. Tekintetem elkalandozik az üde táj irányába, így eshet meg az is, hogy hirtelen egy női test csapódik belém, akár egy kerge hurrikán.
-Semmi baj! Hová ilyen sietősen? – Kutató pillantással szemlélem idegesnek tűnő ruha igazítását. Miért pont ebbe a nőbe kell bele botlanom kora hajnalban? Ennyi erővel a homlokomra is írhatnám, hogy este rosszban sántikáltam. Lényegtelen végül is. Kamera nincs, ami volt elmúlt. El, mert mindet megittam! Még jó, hogy már hozzá szokott a szervezetem. Másnaposságnak halvány jelét sem mutatom.
-Először is, jó reggelt! Másodszor, nem ártana, ha megnyugodna. Sokat segít, ha értem, mit mond! Tudok Villámról, őt is én kezelem, mint az összes itt lévő állatot! – Halvány mosollyal, de azért megindulok a nő mellett a megfelelő irányba. Megértem, hogy miért ilyen ideges, de az én szakmámban, kincs a hidegvér. Állatok élete múlhat a józan gondolkodásomon. Mások szerint, ők nem érnek annyit, mint az emberek. Az én mércémmel viszont, még többet is.
-Ismerem a lovát, jobban, mint magát! Természetesen megnézem és ellátom, ha mód van rá.– Dünnyögve követem, s hagyom, hogy kedve szerint terelgessen. A Ranch minden egyes állatát ismerem, azt hiszem, az itt élő embereket már kevésbé. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a mostani magázódás. Pedig nem pár hete dolgozom itt, s mégis.  Idegenek vagyunk, nem csak vele, hanem a legtöbb itt élő emberrel.
-Majd meglátjuk! Nem a verseny az első, hanem az állat egészsége! – Ellentmondást nem tűrően jelentem ki ezt. Hogy a főnököm áll velem szemben, vagy sem, ilyenkor nem számít. Nálam az állat az első, ezt nem vagyok hajlandó eltitkolni. Soha sem tettem. Az őszinteség néha fáj, de jobb, mint hazugságban élni. Végig nézem a nő és az állat közt lezajló jelenetet. Már ez is elég táppont számomra.
-Nem lesz itt semmi gond, ugye Szikra? – Közelebb lépek az állathoz, s eddig nyers hangom, mély, de nyugalmat árasztó selymességbe csap át. Ezért cukkoltak a fősulin suttogónak. Mindig így közelítek, és mindig beválik.
-Semmi baj gyönyörűm, mutasd magad! – Tovább beszélek, hangom elveszik a karámok sűrűjében. Kezem lágyan simít végig a csodás négylábú oldalán. Hátrál, ami jó, hisz felfedi előttem a lényeget. Sántít, enyhén, de észrevehetően. Kénytelen vagyok megvizsgálni az említett végtagot, ami egy cseppet sem tetszik az erős állatnak. Két perc és a földön találom magam.  A fő, hogy már tudom, mi a gond! De a taszítás helye, bizonyára belilul és fájni fog. Nem hibáztathatom, neki is fájdalmai vannak.
-Semmi baj, hamarosan jobban leszel! – Búgok ismét lehalkítva a hangom, majd az ideges nő felé lépek.
-Megérzi a maga idegességét, ez nem jó! Nagy levegő és kifúj! A lónak két héten belül, kutya baja sem lesz. Kezdődő tályog, még idejében észrevette. Antibiotikummal szépen kezelhető, főleg ebben a szakaszban. Addig viszont, ne terhelje a lábát! Nincs lovaglás, ügetés meg főleg! Ha megterheli, súlyosbodhat, azt pedig, nagyon nem akarjuk! Egy egyszerű tályognak is lehetnek nagyon veszélyes kimenetelei. –Komoly magyarázatom közben, még a tekintetem is értelemtől sugárzik. Elég nyilván való, hogy a szakmám a hivatásom, az életem.


Kicsit hosszú lett, bocs!
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous
Max & Lisha; please help my horse Empty
TémanyitásTárgy: Re: Max & Lisha; please help my horse   Max & Lisha; please help my horse EmptyPént. Okt. 30, 2015 9:54 pm


To; Dr. Grant


Már maga a szituáció is frusztrálta tesz, mivel két fantasztikus lovam is lesántul. Azért még se arról van szó, hogy egy két nap és minden rendben van, hanem arról, hogy akár hónapokig nem tud rendesen járni. De a legrosszabb, amire nem is akarok gondolni, az az, hogy talán meg kell válnom tőle. Nekem nincsenek gyerekeim, nekem lovaim vannak. Freddie erőszakoskodott, hogy legyen egy gyerek, ami megmenti a házasságot, de szerencsére nem sikerült. Szívtelen vagyok? Nem, csak tudom, hogy milyen élete lett volna szerencsétlennek.
A gondolatok sűrűében kalandozva tántorodtam meg. Mostanában úgy tűnik új hobbira leltem, emberek elgázolásában. Ez nem csupán egy felkapott pár napos dolog, hanem már veszélyesen mindennap kipróbálom. Mondjuk mindig is veszélyesen éltem, hiszen előbb lovagoltam, mint mentem..
Szerencse a szerencsétlenségben, hogy akit elsodortam az maga az ember, akit amúgy felhívni készültem, hogy azonnal jöjjön ide. Ha az állataimról van szó, akkor nem ismerek lehetetlen időpontot. Képes vagyok egy tárgyalás közepette felpattanni és eljönni, mert valakinek baja van. Első a lovaim és a bátyám, utána az iskola. Tudom, hogy ha nincs, az iskola nem lenne munkám, de lovak nélkül nincs iskola. Ördögi kör.
- Magáért, vagyis telefonomért. Szóval érti, magát akartam felhívni, de mázlim van, magának kevesebb. – mondom kapkodva, miközben az agyam már azon kattog, hogy miként fogom megölni az ex férjemet. Van egy érzésem, hogy valami csekély köze csak van hozzá. Ha már megtettet bizonyos lépéseket. Nem véletlenül van már harmadik telefonszámom két hónapon belül.
- Jó reggelt, sajnálom, kicsit feszült vagyok. Szóval, Szikra sántít, eléggé aggodalomkeltő az egész. - veszek egy mély levegőt, miközben felsorolom neki a gondokat. Aztán eszembe jut, hogy amúgy meg én vagyok a főnök és nem lenne joga így beszélni velem. De most nem is ez a gond. Soha nem érdekelt, hogy az emberek mit gondolnak rólam, de nem engedem meg még egy férfinak, hogy a porba tiporjon, és azt éreztesse velem, hogy egy semmi vagyok.
Bár jobban belegondolok, csak magamnak okozok feszültséget, hiszen semmi jelét nem adta annak, hogy ilyen gondolatai lennének. Egyszerűen már magamba beszélek mindent.
- Na, azt nem nehéz. – motyogom magamnak, mert a lovaimat egyszerűbb kiismerni, mint engem. Olyan érzelmi hullámvasúton ülök, hogy örülök, a bátyám tudja, hogy kivagyok és elvisel.
- Igen tudom, de túl sok a véletlen. Túl sok a baja az Én lovaimnak. – ingatom a fejem, hiszen tényleg, két hét alatt már a második lovam sántul meg. Mondja nekem valaki azt, hogy ez véletlen és a pofájába röhögök.
- Ha a verseny lenne az első, nem magáért rohantam volna. – állok meg egy pillanatra. Most komolyan azt hiszi, hogy képes lennék kínozni a lovamat és rontani az egészségen, miközben a hírnevemet is elveszthetném? Nem, kizárt, ennyire ne nézzen, egy elkényeztet libának.
A lovam viselkedése teljesen megmagyarázhatatlan volt, próbáltam higgadt maradni, de minden alkalommal eltaszított. Kezdtem feladni a reményt, és hátráltam pár lépést, hogy a doki átvegye a helyem.
Amikor a hangja megváltozott éreztem, hogy csupán az emberekkel van problémája, legalább a lovakkal kedvesebb. Bár elég merész, ha a főnökével így mer beszélni. Talán Rusty-val is így beszél? Mert megnézném, a bátyám elég hirtelen haragú és nem egyszer ment tettlegességig. Úgy is el kell, beszélgessek vele, megkérdezem honnan szedte ezt a dokit. Mivel kevés szimpátiát érzek iránta. Bár ha a lovakat jól kezeli, akkor nekem nem lesz vele dolgom. Majd rásózom Rusty-ra, hogy vegye addig át az enyémeket, ha netán megint szűkségem lenne rá.
Amikor Szikra eltaszítja, megkönnyebbülök, legalább nem csak velem ennyire ellenkező, Ő olyan, mint én, makacs, önfejű, lázadó. Ezért is szeretem annyira.
- Komolyan úgy beszél velem, mint egy terhes nővel? Nem fogok szülni, és igen elég ideges vagyok. Nem fogok mindenféle légzőgyakorlatokat csinálni, mert azt mondja. Mivel két hét alatt két lovam sántul meg. Még egy is sok és most már nagyon elegem van abból, hogy mindenki úgy beszél velem, mint egy kisiskolással! Egyszerűen nem hiszem el! – mordulok fel és legszívesebben faképnél hagynám. De rájövök, hogy akkor meg nem tudom meg, hogy milyen gyógyszer kell az állatomnak.
- Melyik antibiotikum? Amit Villám kap? – kérdezem hűvösen, ha ő így akkor én is. – Amúgy meg, még egy kérdés, idegenkezűség lehet benne? – olyan feszülten várom a választ, hogy érzem, hogy bármelyik pillanatban elszakadhatnak az izmaim. Ha igen a válasza, akkor én saját kezűleg fogom megölni Őt.
|words: Smile  | szavak száma; 700 ?
Vissza az elejére Go down
Maxwell Grant
Maxwell Grant
Csatlakozott :
2015. Oct. 25.
Életkor :
40
Hozzászólások száma :
51
Tartózkodási hely :
A bőrömben jobbára.
Humor :
akad
Max & Lisha; please help my horse Empty
TémanyitásTárgy: Re: Max & Lisha; please help my horse   Max & Lisha; please help my horse EmptyKedd Nov. 03, 2015 5:31 pm

Alisha & Maxwell

Life is about timing.



Csak én lehetek annyira szerencsétlen, hogy kora hajnalban élből a vár úrnőjébe botlok, aki ráadásul nyilván valóan nem csípi a fejemet és még rossz hangulatban is van. Túl korán van még ahhoz, hogy ne legyek önmarcangolóan borús hangulatban. De a friss reggel, ezt sose unom meg!
-Már megszoktam, sosincs mázlim! – Morgok magamban. Ez is igaz. Sem a nőkkel, sem bármi mással. Nem vagyok mázlista típus. Van, akivel kézen fogva jár a szerencse, nekem maximum a balszerencse jutott. Rögtön eszembe jut Zoya, annak ellenére, hogy nem igazán tartom őt balszerencsének. Ügyetlen és hóbortos, de kedves és szórakoztató is.  Akkor mikor nem kapok infarktust a kis dolgaitól, olyankor tényleg jó vele dolgozni.
-Rögtön megnézem, bizonyára nincs semmi nagy baj! – Próbálom megnyugtatni, de arra nem számítok, hogy hallgat is rám. Bizonyára ő már eldöntötte, hogy mi a baj, hogy mitől van és talán azt is, hogy mit kell vele csinálni. Ezek, akiknek petefészek csücsül a csinos kis testükben, mindig mindenre tudják a választ. Ezektől a gondolatoktól viszont nőgyűlölőnek érzem magam. Pedig szeretem a nőket, mi több, imádom a nőket! Ráadásul az úrnő végül csak köszönt ennek a mihaszna szolgának. Bírnám ezt egy kis szerepjáték erejéig. Szalmabálák, szoknya alatt semmi, egy úrilány. Tényleg túl korán van még!
-Nem a véletlen sok, csak maga is balszerencsés! – Muszáj volt ilyet mondanom. Mert belőlem a szavak önként másznak ki, beletenyerelve mások lelkébe, hogy aztán bámulhassam az állhatatosan gyűlölködő tekinteteket. Pont ezzel a nővel kell nekem ilyen beszélgetésbe elegyedni. Én lepődnék meg a legjobban, ha nem borulna ki. Aztán meglehet, hogy pont én vagyok reggelente labilis.
-Nem tudhatom, hogy miért rohant! Végül engem kapott, ez a lényeg! – És továbbra sem mutatkozik be a lelkemben élő, sétapálcás úriember. Továbbra is a morgós, favágó típust hozom, ami egyes helyzetekben remek, de a civilizált emberek sokszor nem tudják méltányolni. Elfordulva inkább a lóra koncentrálok. Ez máris könnyebben megy nekem, mint a nővel való beszélgetés. A hölgyekkel mindig is hadilábon álltam, főleg, ha szép is az illető. A férfiakkal könnyebb, őket lefejelhetem, ha nem tetszik valami. Bár az anyám szerint, ilyet csak a bennszülöttek tesznek és hihetetlen nagy szégyen, hogy egy férfi képtelen magát türtőztetni. Szégyenbe hoztam azzal az előzetessel, mintha ő lenne az anyacárné. Otthon az is! Ha nem akarna állandóan beleszólni mindenbe, még elviselhető is lenne a sznobizmusa. Figyelmem a ló lába felé terelődik, s épp csak meg tudom nézni, mielőtt levesz a lábamról. Borulok a trutyiba, de ez is a napi rutin része.
-Látja? Megint csak magára gondol! Ezt nem fog, meg azt nem fog! Hát jó, végül is maga itt a főnök! Akkor ne nyugodjon le, hergelje a lovat, amíg csak teheti! Jót akartam, de tudja mit? Teszek rá, hogy mit csinál! Szikra érzi a maga lelki állapotát és ez is közrejátszik abban, hogy eltaszítja! De mit számít a cseléd szava! – Durva vagyok, de nem hangos. Rideg és mély hangom hátborzongatóan kúszik a levegőben. Úgy utálom, de tényleg, egyszerűen ki nem állhatom a menstruáló nőket! Remélem, hogy az okozza ezt a hisztériát, mert ha nem, nagy gondok lesznek itt.  Talán mégis el kéne fogadnom azt a másik állást! Egy klinika vezetése, azért ennél a munkánál sokkal nagyra törőbb. De London, az a nyüves város örökké fogva tart.
-Sajnálom, oké? Nem kellett volna így beszélnem magával, de kora reggel van a maga hangulata meg olyan, mint egy hatalmas, fagyos gleccser! Nem kell kedvelnie, nem társalkodó nő vagyok, de nem is a kutyája! Ha valaki segítő kezet nyújt, azt illik elfogadni! – Bocsánatot kérek, de valahogy csak sikerül egy kis kioktatást is belevinnem a dologba. De tudom ilyenkor utálni magam, meg az őszinte lepcses szám. Ez a nő, mától tuti ki akar majd csinálni.
-Nincs antibiotikum érzékenysége, ugye? Por vagy injekció formában szeretné? A port maga is be tudja neki adni a takarmányába keverve, hátrány, hogy lassabban hat és nem mindig jut kellő mennyiség a szervezetébe. Olyan állat is van, aki meg sem eszi, az ételt, ha gyógyszer kerül bele. Az injekció kúra 6 napig tart, gyors és hatékony. Hátránya, hogy azt nekem kell beadnom. Válasszon kedvére, aztán el is kezdhetjük a kúrát. – Próbálom leporolni a rám ragadt koszt, egészen kicsi sikerrel, míg a nő válaszára várok. Én az injekcióra szavaznék, de ez az én nézetem, amit megtartok magamnak. Másnak ajánlanám, de ez a nő megint megvádolna azzal, hogy gyerekként, terhes nőként vagy ki tudja, miként kezelem. Pedig egész csinos lenne, ha nem lenne ilyen savanyú.
-Nem hiszem, hogy bárkinek köze lenne a dologhoz. Kivitte a lovat terepre, előfordul az ilyesmi. Véletlenül bekerült egy kis kavics a patafal alá, ez okozta. Kiszedtem, amit láthatóan rossz néven vett! Ha a gyógyszer hat, magától visszahúzódik pár nap alatt, ha nem, akkor sajnos kénytelen leszek kitisztítani. Így két hétbe is beletelik, mire rendbe jön.  –Mindenbe beavatom a nőt, hátha így kevésbé lát majd kontárnak. Mások rám szokták bízni a kezelést, úgy ahogy van, de már látom, hogy a főnökasszonynak ehhez is lesz egy két szava. Fogalmam sincs, hogy kéne szót értenem vele. Mivel vegyem rá, hogy kedveljen? Vagy inkább ne is gondoljak erre?


Kicsit hosszú lett, bocs!
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous
Max & Lisha; please help my horse Empty
TémanyitásTárgy: Re: Max & Lisha; please help my horse   Max & Lisha; please help my horse EmptyCsüt. Nov. 05, 2015 1:40 pm


To; Dr. Grant


Nem mindig voltam ilyen, de az élet bebizonyította, hogy ahol tud adni, csillogást és sikert, ott el tudja venni a szerelmet és a boldogságot. Két napja egymást követik az e-mailek, miszerint Freddie igényt tart a díjnyertes lovamra. Gondolom, nem azért kell neki, mert annyira imádja az állatokat, csak így tud ártani nekem, tudja jól, hogy nekem csak a lovak vannak. Mellesleg a testvéremmel meg már nem is mer kikezdeni. Amit teljes mértékben megértek, mert Rusty nem egy könnyű eset, még néha engem is úgy kezel, mint egy hatévest. De ezért szeretem őt.
- Hogy micsoda? – kérdezem meglepetten, először is azért, mert annyira nem figyeltem, hogy mit hadovál, másodszor szeretem érteni, mit is mondanak az emberek, hiszen azért beszélgetünk és nem magunkba fordulva járkálunk a tömegben. Mert amúgy én még azt se venném észre, hogy hozzám beszélnének, ha olyan napom van.
- Gondolom. Remélem.- vonom meg a vállam, még is milyen doki az, aki éppenséggel azzal van elfoglalva, hogy felébredjen az helyett, hogy végig hallgatna. Mi ez, hogy nincs nagybaja, dehogyisnem. Ha egy ló sántít az már eleve baj! Olyan érzésem volt, mintha egyenesen direkt hergelni akarna, vagy szimplán leszarni azt, hogy miket mondtam. Esküszöm az első és utolsó alkalom, hogy nekem közöm lesz ehhez az emberhez!
- Az nem kifejezés. – morgolódom, mert most már kezdem úgy érezni Fortuna elhagyott valami másik emberért. Mondjuk legalább a lóról nem estem még le. Bár egyiknapközel voltam hozzá, annyira nem figyeltem, hogy csak rutinból akartam menni, és a ló megijedt valamitől, én pedig majdnem leestem róla. Szerencsére a gyeplő a kezemben volt és erősen tartva magam a lovon tudtam maradni. Ennyi év lovaglás után egy kis figyelmetlenséggel leesni tuti évekig hallgatnám Rusty-tól.
- Micsoda mázli. – hangomban próbálom elrejteni a gúnyt, de már akkor is éreztem, hogy mi nem leszünk puszipajtások, mikor Rusty felvette. De legalább nem nekem kell vele foglalkozni, ezt a pár percet pedig kibírom, vagyis ki kell bírnom hiszen arról van szó, hogy a lovam épségét visszanyerjük.
Amikor elkezdet parancsolgatni elszállt mindenönuralmam, de nem csak nekem, neki is. Úgy beszélt velem, akár egy utolsó senkivel. Nem szóltam, csak végig hallgattam. Majd hátráltam kettőt. Nem fogom itt hagyni, mert kitudja mihez kellek. Ha meg már cselédnek gondolja magát, kíváncsi vagyok, engem minek nevez a hátam mögött.
- Nem érdekel. – megrázom a fejem, mert tényleg nem érdekel, mit mond, nem érdekel a bocsánat kérése, meg semmi. Tartsa meg magának a hülye szavait, nem vagyok kezdő kislány, akit maga módjára oktathat.
- Nem fogom kirúgni, mert nem én vettem fel, de előre szólok, hogy kerüljön el jó messzire. – jegyzem meg hűvösen és végig hallgatom, hogy mi is a diagnózis. Majd bólintok.
- Nem allergiás semmire, amit eleve tudnia kellene, azt mondta, jobban ismeri az álaltokat, meg a másik lovamat is kezeli. – kérdőn nézek rá, most akkor még se ismeri az állatokat, vagy mi a fene?
- Maga az állatorvos, elvárom, hogy Szikra a legjobbat kapja a leghamarabb. Mindennap maga fog vele foglalkozni, ha csak meglátok bárit, kezdve a kétbalkezes asszisztensével azonnal repül. - jegyzem meg még utoljára, mert most már elegem van az egészből, ami itt megy. Nem vagyok én ennek az embernek a senkije, hogy úgy beszéljen velem. Rusty-hoz is lesz egy két szavam. Bólintok, hogy semmi köze nincs más embernek a lovaim balesetéhez, majd inkább úgy döntök, hogy véget vetek ennek a báj csevejnek és inkább elrendezek pár papírt. Addig se fogok ezen a fickón agyalni.
|words:  bocsi, béna lett :/  | szavak száma; 563 ?
Vissza az elejére Go down
Maxwell Grant
Maxwell Grant
Csatlakozott :
2015. Oct. 25.
Életkor :
40
Hozzászólások száma :
51
Tartózkodási hely :
A bőrömben jobbára.
Humor :
akad
Max & Lisha; please help my horse Empty
TémanyitásTárgy: Re: Max & Lisha; please help my horse   Max & Lisha; please help my horse EmptyHétf. Nov. 09, 2015 7:40 pm

Alisha & Maxwell

Life is about timing.



5 éve tudom már, hogy balszerencsés vagyok, ami a nőket illeti. Valamiért, soha sem jön össze semmi normális. Mostanra úgy látszik, hogy odáig alacsonyodtam, hogy már egy szimpla beszélgetést sem tudok lefolytatni egy kebles egyeddel anélkül, hogy ne pipulna be tőlem. Ez a nő, meg egyáltalán nem is figyel rám. Pillantok oldalra a személy felé, aki épp visszakérdez azt illetőleg, hogy miről is beszéltem. Átlátszó volnék, vagy néma? Egy hangtalan senki a hercegnő birodalmában. Néha ilyennek látom magam, de az a legszomorúbb, hogy olykor nagyon is szeretnék ilyen test nélküli szellem lenni. Könnyebb lenne, ha nem kéne az emberekkel kommunikálnom. Próbálok kedves lenni, de minden szavam, amire végül mégis figyel, olyan, mintha hergelné. Pedig nem áll szándékomban felcukkolni senkit sem. Elég bajom van nekem idegenek b@szogatása nélkül is. Pár perc alatt mehetnékem támad, szinte bizseregve könyörög a talpam, hogy húzzak innen.  Ha az állat nem lenne, már én sem lennék itt. De itt a ló és láthatólag szenved, így nekem is el kell viselnem a nő jeges viselkedését.  Végül mégsem bírom visszafogni magam, kifakadok, úgy, ahogy az felnőtt emberhez nem méltó.
-Nem kell kérnie, ezen túl el fogom kerülni, de tudja mit? Rúgjon ki nyugodtan, azzal csak szívességet tenne! Máshol minimum dupla ennyit keresnék, jobb körülmények között! – Muszáj az arcába vágnom, hogy nem ez a munka az egyetlen lehetőség az életemben. Nem egy csóró farmer vagyok, hanem egy diplomás állatorvos, aki egyébként elég jól áll anyagilag és elég zsíros örökségre is számíthat. Ettől nem fog kevésbé utálni és nekem sem lesz kevésbé kellemetlen a társasága, de jól esett kimutatni, hogy nem egy rabszolga vagyok, akit kidobhat, mint egy használt zsebkendőt.
- És még pár száz állatot én kezelek itt és Londonban. Szeretné, ha csak az emlékezetemre hagyatkoznék? Nem jobb biztosra menni? Tudja, én nem játszok mások életével, akkor sem, ha nem egy emberről van szó. De, ha nem akar közre működni, kikeresem az aktájából.  – Nem értem, hogy pontosan mi a fene baja van velem, de már nem is akarom. Kiábrándít ez a fajta viselkedés. Minek kell ok nélkül nekiesni másoknak?
-Az asszisztensemmel nincs az égvilágon semmi baj! Kicsit talán ügyetlen, de legalább van szíve! – Nem tudom, miért védem Zoyát. Nincs szüksége rá, mégis bosszant, hogy mindenki úgy kezeli, mint egy bajforrást.
-Egyébként pedig, ha továbbra is fenyegetni mer, egyszerűen elsétálok, maga meg csináljon, amit akar! Nem tűröm, még öntől sem, hogy így beszéljen velem!  - Kiborít ez a nő, és egy kicsit sem jó értelemben. Annyira lekezelő és úgy tesz, mintha ő lenne maga a cárnő. És én még bocsánatot kértem! Hülyeség volt! Át kell gondolnom még egyszer azt a másik állásajánlatot. Amíg a papírokat rendezi, szó nélkül hátat fordítok neki és kisétálok a karám területéről. Első gondolatom az, hogy fulladjon bele a nagy önimádatába, én ugyan vissza nem megyek. Aztán mire elérek a rendelőmig a lelkiismeretem rábeszél az ellenkezőjére. A ló nem tehet arról, hogy a gazdája valami miatt pikkel rám. A furcsa az, hogy legutóbb az istállómesterrel láttam beszélgetni, vele érdekes, könnyedén kijött.  De ezen már kár agyalni. A biztonság kedvéért átfutom a ló aktáját, majd magamhoz veszem a szükséges oltó anyagot. Jó negyed óra, húsz perccel később térek csak vissza az állathoz, hogy a szervezetébe juttassam a megfelelő gyógyszert.
-Kész! Lehetőleg ne terhelje, amíg rendbe nem jön, ha kérhetem! – Szűröm ki a fogaim közt, nem rejtve véka alá, hogy igazából, nem szívesen jöttem vissza ebbe a nő által bugyogtatott pokolba. Pedig olyan vonzó lehetne, ha csak egy kicsivel kedvesebb lenne.


Bocs a lassúságért.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous
Max & Lisha; please help my horse Empty
TémanyitásTárgy: Re: Max & Lisha; please help my horse   Max & Lisha; please help my horse EmptyVas. Nov. 22, 2015 10:14 am


To; Dr. Grant


Mióta bajok vannak a lovaimmal mindig csak a fejem fáj miattuk és kezd az idegeimre menni. Nem szoktam úgy viselkedni, mint egy hisztis kislány. Erre jön az öntelt állatorvos, aki úgy fest, mint aki az egész éjszakáját itt töltötte és azt hiszi, megüthet velem szemben olyan hangnemet, amivel a porba döngölhet. Nem. Az önteltség, ami úgy sugárzott belőle, már hihetetlenül arrogánssá tette, de így.
- Igen? Ha ilyen jól megy, akkor mit keres ég egy alul felszerelt, csóró Ranchon? Ha? Kíváncsi lennék, ha ennyire elismert és felkapott, akkor miért, ami szar helyünk van? – döntöm oldalra a fejem, és úgy nézek végig rajta. Olyan szinten felidegesített, hogy már komolyan mondom, vetekszik az ex férjemmel. Ő is egy ilyen beképzelt pöcs volt, ki hanem ő típusú. Aki elvárja, hogy a nők elolvadjanak a mosolytól, hogy minden úgy legyen, ahogy ők akarják. Nagyon nem kedvelem az ilyen férfiakat, kívül cukormázas félistenek, de belül rohadnak, gusztustalanok és elvárják, hogy minden körülüttök, forogjon. Mintha amúgy mi nők nem látnánk, hogy mekkora seggfejek. Ó, dehogynem. Csak vannak, akiket még nem tanított megasors, arra, hogy nem minden a külső. Én pedig már kinőttem ebből a meséből, hogy a szőkeherceg létezik.
- Amint látom, az emlékezete kimerül a tegnapi napban. Úgy néz ki, mint egy mosott szar, ha emberekkel dolgozna, már nem lenne meg a praxisa. – olyan hűvös a hangom, hogy magam is megrémülök. Nem tudom mi ütött belém, csak azt tudom, hogy rohadtul elegem van ebből a beszélgetésből, mintha egy istennel dumálnék, aki azt hiszi, magáról annyira menő lenne. De kit érdekel, ő meg a véleménye? A lényeg, hogy lássa el a lovam és már itt se legyen.
De amint látom, az nem tetszik neki, ha valaki nem hunyászkodik meg, hanem azonnal visszavág. Az már nem jó, ha valaki visszaszól. Nem vagyok egy hercegnő, de nem viselem el, hogy az emberek úgy beszéljenek velem, mint egy kutyával. Elég volt a három év házasság, ahol úgy éreztem csak mellékszereplő vagyok, ahol nem számított a szavam. De ebben a szituációban, kérem szépen,én vagyok a főnök, és melyik főnök engedi meg, hogy úgy beszéljenek vele,mint egy kutyával?
Nem várom el a magázódást, de azért a tisztelet nekem is megjár, nem csak a bátyámnak.
- Egy állatorvosi asszisztens ne legyen ügyetlen, mert még valaki megsérül. Mit ér a szív anélkül, ha az ember leejti a steril dolgokat? Ugyan nem vagyok orvos, de elég nagy a fertőzés veszély amúgy is. Még csak az kéne, hogy valami baja legyen. Mármint a lónak. – teszem hozzá még gyorsan, mert engem aztán nem érdekel az ügyetlen nőszemély, a lovam a díjnyertes, nem ő.
Amikor közli, hogy elmegy, nem mondok semmit. Nem érdekel, menjen, annyi állatorvos van Londonban, hogy győzök válogatni.
El is felejtettem, hogy milyen frusztrált vagyok és a sebzett lovam ezt még jobban is érzékeli, mikor úgy döntök, hogy megpróbálom bekísérni a helyére, mert ott könnyebben megy a gyógyulás, és talán meg is keresem a másik orvos számát, mikor a közelébe érek, teljesen megbokrosodik, hiába próbálom nyugtatni, nem nyugszik.
De persze, mint egy jó ló, ő is megnyugszik, csak idő kérdése. Azt nem tudom, hogy miért. De erőskésztetést éreztem, hogy felüljek rá. Így hamar a hátán találtam magam, de óriási vétek volt. A ló ismét zabos lett és hiába kapaszkodtam, egyszerűen levetett, ahogy a földre érkeztem, a hátamon sikerült landolnom és az eséstől minden levegő kipréselődött belőlem.
Egy hangos nyögés szaladt ki az ajkaimon és próbáltam elgurulni a lő elől.
- Francba. – régen káromkodtam, de ahogy a karám kerítésének támaszkodom, a fájdalom átjárja a testem és tudom, hogy ez nagyobb esés volt, mint hinném. Végig nézem, ahogy a doki ellátja a lovamat, majd csendesen bólintok. Mert ugye közben visszaért, és próbálom nem mutatni, hogy mekkora vétket ejtettem, amiért felidegesített.
|words:  bocsi, béna lett :/  | szavak száma;6143 ?
Vissza az elejére Go down
Maxwell Grant
Maxwell Grant
Csatlakozott :
2015. Oct. 25.
Életkor :
40
Hozzászólások száma :
51
Tartózkodási hely :
A bőrömben jobbára.
Humor :
akad
Max & Lisha; please help my horse Empty
TémanyitásTárgy: Re: Max & Lisha; please help my horse   Max & Lisha; please help my horse EmptySzer. Nov. 25, 2015 3:41 pm

Alisha & Maxwell

Life is about timing.



Se hangulatom, sem idegem nincs a hiszti hercegnőjéhez. Kínszenvedés vele egy térben megmaradni, ezért is fogadom meg magamban, hogy máskor elkerülöm, amennyire csak ez lehetséges. Elég gondom van a nőkkel, nem kell még egy ilyen primadonna a sorba. Annyira azért nem állunk közel egymáshoz, hogy el kelljen viselnem, hála az égnek.
-Én is ezt kérdezem magamtól! – Morgok egyszerűen a kérdésére. Hogy mit keresek itt? Mert a klinika Londonban nem tölti ki az összes időm. Mert kihívásokra vágyom, de Londonból egyelőre nem akarok elköltözni. Mert hazudok a húgomnak és önmagamnak is! Rá várok, az a marha nagy igazság! London az egyetlen olyan hely, ahol összefuthatok még vele. Ez tart vissza, de még magam előtt is tagadom. Pyper, évek óta minden csak róla szól! De vannak dolgok, amikre nem hatnak az észérvek. Az érzések ilyenek. Beszélnem kell vele, mert képtelen vagyok továbblépni. Az életemben ő még egy nagyon is nyitott fejezet, de csak vele tudom lezárni.
-Még jó, hogy engem az eszemért és nem a kinézetemért fizetnek! Azt meghagyom a rászorulóknak! A világ egy része, nem olyan felszínes, mint egyesek! – Fogalmam sincs, hogy mi a fene baja van velem a nőnek, de nem is érdekel. A hátam közepére sem kívánom ezt a házisárkányt. Ráadásul felszínes is. Kit érdekel, hogy nézek ki? Egész nap az állatokkal foglalkozom, ők nem bíráskodnak. Ráadásul a pácienseim gazdái sem mondtak még soha egy rossz szót sem. Ők tudják, hogy a munka, megviseli az embert, a kosz pedig a velejárója. De ezt magyarázza meg bárki egy ilyen elkényeztetett, nyivákoló nőegyednek. Lehetetlen! Meg sem próbálom, reménytelen eset ezt már tudom.  Minden esetre, jó volna tudni, hogy mi a frász gondja van velem. Mert a lovászokkal jól kijön, a diákokkal is. Vak azért nem vagyok, meg süket sem. Csak velem csinálja ezt az isten verte cirkuszt. Bár lenne egy kósza golyó a farzsebemben, most valamelyikünkkel végeznék, csak, hogy hamarabb szabaduljak.  De golyóm nincs, ez a nő meg ma reggel túl lett húzva, vagy mi. Folytatja a háborút, ezúttal az asszisztensemen élcelődve. A nők, rosszabbak a pokol összes ördögénél.
-Nem kell félni, Zoya az én felelősségem! Ha bármit elront, én kijavítom, még mielőtt baj történhetne, ez a dolgom! Nem lehet mindenki tökéletes, mint magácska! – A gúny erősen kivehető a hangomból. Sok jót nem gondolok erről a nőről jelenleg. Azt pedig, hogy másokról így beszél a jelenlétük nélkül, aljas dolognak tartom.  Csak ő tudhatja, hogy mi a búbánatos baja van, de nem kéne másokra kivetítenie. Én sem szapulom fennhangon az összes nőt, pedig megtehetném. Nem igazán bízom bennük az exem óta, ez a jéghercegnő meg csak megerősít abban, hogy rettenetes teremtmények. Amint lehet, gyors hátra arcot követően távozok. De arra már nem visz a lélek, hogy ne kezeljem a lovat, ezért teszek egy gyors utat a rendelő felé, majd a gyógyszerrel együtt térek vissza. Mielőtt megközelíthetném az állatot és makacs gazdáját, a földbe gyökerezik a lábam. Épp látótávolságon belül érek, mikor a kisasszony minden óva intésem ellenére, felpattan a lóra. Egy percre elönt a düh. Hogy lehet valaki ilyen ostoba? Aztán a haragot az ijedtség váltja, el, mikor a ló, mint ahogy az várható is volt, leveti magáról. Bármennyire ellenszenves is a viselkedése, megáll bennem az ütő. Már indulnék, mikor feltápászkodik, így lassítok lépteimen. Rám se néz, mintha semmi sem történt volna, ezért ellátom a lovat, de aztán nem bírom tovább. Színészi vénámnak itt lőttek.
-Miért ilyen maga? – Lépek közelebb, tekintetemmel a fiatal nő arcát fürkészve. A fájdalom jelei egyértelműen megmutatkoznak rajta. Ha most itt hagynám, nem róhatná a szememre.
-Jöjjön! – Nyújtom felé mégis a kezem én idióta, aztán, ha még ez sem volna elég, egyszer csak, szó nélkül, gyengéden ölbe kapom és megindulok vele kifelé. Könnyű, akár egy tollpihe. Most bizonyára újabb szaftos pletykát indítottam el, de ez nem érdekel jelenleg. Nem bírnék többé a tükörbe nézni, ha komolyabb baja lenne, csak mert otthagytam.  Még csak nem is azért, mert a főnököm elvileg. Az kicsit sem érdekel, az ilyen főnök, csak bajt hoz a nyakamra. De egy nőt ilyen helyzetben cserbenhagyni, szemét dolog, még az én mércémmel is.
-Megengedi, hogy megvizsgáljam, vagy vigyem a kórházba? – Sok választási lehetőséget nem adok, vagy ez, vagy az. Egy ekkora esés után, valakinek meg kell vizsgálnia. Vicces, hogy lassan a dühöm is elpárolog, miközben várom, hogy merre tovább. A rendelőmbe vigyem, vagy Londonba?



Bocs a lassúságért.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Max & Lisha; please help my horse Empty
TémanyitásTárgy: Re: Max & Lisha; please help my horse   Max & Lisha; please help my horse Empty

Vissza az elejére Go down
 

Max & Lisha; please help my horse

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Rodeó Lovasakadémia :: Archivum :: Archivum-