Rodeó Lovasakadémia
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Staff

Darren
Csevegő
Legutóbbi témák
» Cora Walker
Amy Stillman EmptyKedd Júl. 12, 2022 2:31 pm by Cora Walker

» You mean everything to me - Bran & Keith
Amy Stillman EmptyHétf. Ápr. 11, 2022 10:57 pm by Keith Crosseria

» You are the one...Brandon && Keith
Amy Stillman EmptyHétf. Május 23, 2016 3:13 pm by Keith Crosseria

» Rusty & Lexi (Odanézz!)
Amy Stillman EmptySzomb. Május 21, 2016 6:24 pm by Alexia Bella Tabak

» Tudod szeretni az ellenséged fájdalom nélkül?
Amy Stillman EmptySzer. Május 11, 2016 11:54 am by Alexia Bella Tabak

» Szent Johanna Gimi
Amy Stillman EmptyVas. Ápr. 03, 2016 7:43 pm by Vendég

» Colors of Seattle
Amy Stillman EmptyVas. Márc. 20, 2016 9:20 pm by Vendég

» Jaymee Park
Amy Stillman EmptySzer. Márc. 09, 2016 7:11 pm by Jaymee Park

» Good Morning - Matt & Darren
Amy Stillman EmptyHétf. Márc. 07, 2016 10:16 am by Matthias Drayton

Top posting users this month
Ki van itt?
Jelenleg 6 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 6 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (34 fő) Kedd Aug. 16, 2022 12:17 am-kor volt itt.
Statistics
Összesen 46 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Cora Walker

Jelenleg összesen 464 hozzászólás olvasható. in 139 subjects

Megosztás
 

 Amy Stillman

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Amy Stillman
Amy Stillman
Csatlakozott :
2015. Oct. 29.
Életkor :
34
Hozzászólások száma :
18
Tartózkodási hely :
Rodeó Lovasakadémia
Amy Stillman Empty
TémanyitásTárgy: Amy Stillman   Amy Stillman EmptySzomb. Okt. 31, 2015 6:13 pm



Amy Stillman








Adatok


♦Születési hely, idő♦
1990.03.10. Kanada (Calgary)

♦Csoport♦
Tanár

♦Foglalkozás♦
 Belovagló, tréner/ lovas oktató/ próblémás lovakkal való foglalkozás

♦Avatar♦
Kristin Kreuk

Külső és belső



Kedves vagyok, tisztelettudó, tipikus jó kis lány, aki nehezen enged ki.
Érzékeny vagyok, és néha nem állok a helyzet magaslatán. Ezért olybá tűnhet, hogy nem vagyok magabiztos, de ezt igyekszem nem túlzottan kimutatni. Ráadásul általában ez nem a munkámmal, vagy a lovakkal kapcsolatos, hanem sokkal inkább a személyes ügyes bajos dolgaimmal.
Elég nyugodt természetű vagyok, de a barátaimmal szeretek bohóckodni. De, ha a helyzet megkívánja, akkor igen is komoly vagyok.
A barátkozás kevésbé megy jól, nem úgy, mint a lovakkal. Néha úgy érzem, hogy talán a lovakhoz jobban értek, mint az emberekhez. Az első csikóbetörő versenyem után páran rám ragasztottak a Varázslatos lány nevet, míg mások lovakkal suttogónak kezdtek hívni a mellék munkám miatt. Pedig egyik se igaz, egyszerűen csak hagyom a lovakat, hogy megmondják mi a bajuk. Figyelem őket, szem előtt tartom, hogy mire érzékenyek, vagy mitől ijednek meg. Ezekben a dolgokban pedig nincs semmilyen varázslat. Főleg, ha azt nézem, hogy voltak olyan esetek, amikor nem a lóval volt a probléma, hanem a lovassal.
Nem szívlelem azokat, akik rosszul bánnak a lovaikkal.
Ló betörés, és oktatás mellett egy ideig magam is versenyeztem díjugratóként. De egyszerre akkoriban sok dolog hullott a nyakamba, így döntenem kellett, hogy mi a fontosabb. Így mára már nem versenyzek, viszont szívesen edzősködöm kezdők mellett. Ahogy munkám során is szívesen tanítom meg azokat, akik először akarnak lóra ülni, ló közelébe kerülni. Amíg Kanadába tartózkodtam megismerkedtem még a hordókerüléssel, lasszózással, egyszóval a rodeózással, de ez nem igazán fogott meg, de ettől még ismerem, és jól csinálom.

És, akkor hogyan is nézek ki? Valahogy így tudnám leírni magamat: 163 cm magas vagyok, hosszú barna hajam van, a szemem mogyoróbarna színű. És akkor folytassuk kicsit mással: mindig az adott divatnak megfelelően öltözködöm. Semmi kihívó, kivágott ruha eddig nem volt rajtam, nem vagyok az a maga mutogató fajta. Ettől eltekintve igyekszem csinosan öltözködni, de legfőképpen kényelmesen, hiszen egy passzos, szoros ruhában nem lehet lovagolni.
Hogyan is jellemezhetném magamat még? Azt hiszem, pont ezeket rejtem el leginkább: közepes mellek, pont tenyérbe illőek; vékony has, feszes fenék.
A sminket se viszem túlzásba. Néhány lány eltúlozza a dolgot, és átesik a ló túloldalára, de nem a szó szoros értelmébe, habár... Én jobb szeretem a természetességet, persze, ha arról van szó, akkor adok magamra, de az istállóban minek is ez?


Előtörténet


Hol is kezdjem? Talán az elején? Megszülettem, növekedtem, okosodtam…Nem ez így nem lesz jó. Kanadában születtem, akkoriban még mondhatni boldog családba, de a boldogság nem tartott sokáig. Édesapám egy rodeó balesetben megsérült, fájdalmai voltak, arra pedig gyógyszert szedett. Mondanom se kell, hogy rászokott. Nagyapám döntés elé állította, hogy vagy változtat, vagy nincs helye a farmon tovább. Ő a könnyebbik utat választotta, elment. Édesanyám sokáig nem tudott mit kezdeni magával, majd Angliába kapott remek lehetőséget, amit el is fogadott, hogy új életet kezdjünk. A munkáját tovább folytatta, és lassan bele vont engem is. 10 év telt el így, és ekkor döntött úgy apám, hogy visszatér az életükbe, és fenekestül felforgatja azt. Viszont 1 hónap után kivételesen felfogta, hogy ennek már nincs semmi esélye.

Teljesen új életet kezdtünk nélküle, és boldogok voltunk. Legalább is én biztosan. Hogy édesanyám hogy érzett, akkor még nem tudtam, csak azt láttam, ami történt. Apám elment, mi maradtunk, mosolyogtunk, éltünk tovább az életünket. Dolgoztam a farmon, segítettem édesanyámnak a munkába, tanultam, lovakkal foglalkoztam, versenyeztem. Ez pedig kezdett sok lenni, főleg, hogy anya ide-oda utazgatott közben. Feladtam a versenyzést, mert mindennek a rovására ment.
Arról már ne is beszéljünk, hogy a közeli lovas iskola diákja mind az agyamra mentek. Anyám többször járt a Bowman birtokon azt ecsetelve, hogy egyes hallgatók hogyan kezelik a lovakat, milyen szabályokat sértenek, de a válasz általában az volt, hogy menjen oda dolgozni, és segítsen. De neki erre nem volt ideje, főleg hogy egyre több időt töltött otthon, mert a nagyapám meghalt, és átvette a birtokvezetést, azt pedig Angliából nem lehet vezetni. És akkor, hogy tetőzzem még a dolgokat kiderült, hogy a sok utazgatás nem csak a lovak miatt volt eddig, hanem, mert édesapámmal kibékültek, és újra egymásra találtak. Ez 4 éve történt, ekkor történt a Bowman birtokon is változás, én pedig nem kívántam vissza menni Kanadába, egyedül az itteni birtokon nem bírtam volna vezetni, így eladtunk.

Én munkát kerestem a lovas iskolába, elfogadtam azt, amit édesanyám éveken át elutasított azzal a feltétellel, hogy a tanítás, és oktatást mellett folytathatom a dolgaimat már, ami a lovakkal való törődést, segítést illeti. És, hogy mi is ez pontosan? Leírom neked, hogy pontos képet kapj róla. Olyan lovakon segítettünk édesanyámmal, akiknek a tulajdonosai adtak még egy utolsó lehetőséget, mert vagy mi, vagy pedig elaltatás vagy vágóhíd. Egyik esetben egy western loval foglalkoztunk, aki félt a tehenektől, így pedig elég nehéz. Egy másik esetben egy megégett lovon segítettünk, vagy volt egy amelyik félt a trénerektől, és így nem lehetett szállítani, mind ez azért, mert balesetet szenvedtek vele. Tehát ezt a munkát is folytattam.

A saját lovamat is hasonló módon szereztem meg. A tulaj nem jól bánt vele, verte, szinte teljesen megvadította. egy éjjel elloptuk tőle anyámmal, majd egy verseny alkalmával, amikor vissza akarta tőlünk venni anya kicselezte a tulajt azzal, hogy az orra alá dugta a számlát, így sikerült megszerezni a papírjait is. Mert a gazdát annyira érdekelte a ló, hogy az addig nem is foglalkozott vele. Viszont nyert versenyek után a ló értéke növekedett, így már érdekessé vált számára. Azt hittem elveszítem, de anya megoldotta, mint mindig.
Azt hiszem ez az én történetem. 4 éve dolgozom az iskolába kisebb, nagyobb sikerrel. A diákok még mindig kiakasztanak. Nem tudom, én is ilyen voltam fiatalon? Nem hiszem, meg nem mintha olyan öreg lennék, de még mindig nem tudom jó szemmel nézni azt, ha okoskodni akarnak, vagy beképzeltek. És, hogy milyen az életem az iskolán kívül? Édesanyám szavaival élve egy katasztrófa, mert nem igen létezik. Szerintem, ha így haladok, akkor vén munkamániás kisasszonyként fogom végezni. A legjobb barátnőm szerint többet kellene kimozdulnom, meg nyitott szemmel járnom és nem csak a lovakat megnéznem.
Vissza az elejére Go down
Amy Stillman
Amy Stillman
Csatlakozott :
2015. Oct. 29.
Életkor :
34
Hozzászólások száma :
18
Tartózkodási hely :
Rodeó Lovasakadémia
Amy Stillman Empty
TémanyitásTárgy: Re: Amy Stillman   Amy Stillman EmptySzomb. Okt. 31, 2015 8:25 pm



Pegazus






♦Fajtája
quarter ló

♦Neme
mén

♦Kora
8 éves

♦Miben a legjobb
Kiváló családi/hobbiló. Negyedmérföldes távon verhetetlen. Kiváló képességű cowboyló, és ugróló.





Megjegyzés


Pegazus tulaja nem jól bánt vele, verte, szinte teljesen megvadította, le volt soványodva. Egyszóval nagyon nem volt jó bőrbe. Egy éjjel elloptuk tőle anyámmal. Nagyon sok munkám volt vele, de megérte. Nála jobb barátra nem is találhattam volna. Persze lovak jöttek, mentek a kezem alatt, de egy se tudott annyit jelenteni számomra, mint ő.
Egy versenyünk alkalmával a tulaj vissza akarta szerezni tőlünk. Anya kicselezte azzal, hogy az orra alá dugta a számlát, így sikerült megszerezni a papírjait is, és legálisan is a tulajdonunkba venni..

Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Csatlakozott :
2015. Oct. 15.
Hozzászólások száma :
78
Amy Stillman Empty
TémanyitásTárgy: Re: Amy Stillman   Amy Stillman EmptySzomb. Okt. 31, 2015 8:35 pm

Kedves Amy!

Elfogadom a lapodat és érezd jól magad a ranchon. Ne keseredj el, a diákok mindig kiakasztóak, de egy két kiválóság miatt, hidd el megéri elviselni a többieket is Smile

Elfogadva!
Vissza az elejére Go down
https://rodeoakademia.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom
Amy Stillman Empty
TémanyitásTárgy: Re: Amy Stillman   Amy Stillman Empty

Vissza az elejére Go down
 

Amy Stillman

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Rodeó Lovasakadémia :: Karakterek :: Játékban lévő karakterek-